Logo HANNAHAtelier Hanna Bieńkowska :: Artystyczne Krawiectwo Miarowe
Puławska 48, 05-500 Piaseczno k./Warszawy
tel./022/ 71-68-333, fax 71-68-367, gsm 0-609-485-699

punkt - Sierpień - Nr 10 (12) 2005

Artykuł Hanny Bieńkowskiej o modzie w czasopiśmie PunktHANNAH RADZI

Sprzeczność i kontrast tym razem w dodatkach
Jesień zapowiada się dość interesująco, chociażby dlatego, że modne będą sandały zakładane na grube rajstopy lub skarpety, noszone do płaszczy, kostiumów i futer. Takie są trendy wynikające z pokazów największych kreatorów. Do naszego klimatu to trochę nie pasuje. Już sobie wyobrażam padający deszcz, jeszcze lekko zacinający, a my z mokrymi i zmarzniętymi nogami wracamy do domu.
Ale jeśli nastąpi nasza polska złota jesień, to może skusimy się być modne. Poza tym, co mnie bardzo cieszy, wracają grube centymetrowe podeszwy. Pod stopami nie będziemy czuć zimnej nawierzchni chodnika ani jego nierówności, co niestety jest dość dokuczliwe przy noszeniu cienkich skórzanych pantofelków. Dla tych, którzy nie chcą jednak sandałów, mogą być pantofle kryte na palcach i piętach, zapinane w kostce i na jednocentymetrowych podeszwach lub pełne wysoko sznurowane.
Torebki z wężowej skórki (hit sezonu), w kształcie małych torebek podróżnych, dużo kieszonek, zamków, klamerek i noszone w ręku na krótkich rączkach, a nie na ramieniu, często też zdobione futrem i błyskotkami w kształcie broszek.
Kołnierze futrzane do wszystkiego: żakietów, płaszczy, kurtek. Cudownie będzie się wtulić w ciepłe futro, kiedy wieje zimny, jesienny wiatr.
A żeby nam było jeszcze cieplej, kurtki i płaszcze zapinane dwurzędowo, obowiązkowo dopasowujemy paskiem w talii. Na szyi nosimy duże korale, broszki w kształcie płazów i krawaty. A na głowie tzw. "oprychówki" , bereciki dzianinowe i czapki z futrzanymi nausznikami.
Życzę wszystkim dobrej zabawy z modą i zachęcam do kupowania modnych rzeczy. W ten sposób mamy szansę pomóc rozwijać się firmom produkcyjnym, które w przyszłości zwiększą rynek pracy, a my będziemy mieli więcej pieniędzy na nasze wydatki związane z przyjemnością bycia modną.

Hanna Bieńkowska

strona 11

wstecz
 do góry Zapraszamy na naszą stronę na Facebooku    HANNAH :: informacje techniczne :: sajdbar    ..:: XHTML 1.0 : CSS ::..     english version